Płatność

Bitcoin

Po złożeniu zamówienia, proszę czekać na otrzymanie danych do płatności.

W przypadku potrzeby kontaktu z naszą stroną, prosimy o e-mail. (w tytule proszę podać nr zamówienia)

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail

[email protected]

Poradnik płatności Bitcoin.

W związku z tym, że wielu z Was ma problem z tą formą płatności stworzyliśmy poradnik, który dokładnie krok po kroku pokaże Wam jak płacić za pomocą kryptowaluty Bitcoin – od momentu jej zakupu za PLN aż do płatności w naszym sklepie.
Bitcoin jest najbezpieczniejszą formą płatności dla obu stron. Warto więc nawet dla własnego bezpieczeństwa poświęcić chwilę aby zapoznać się z tym poradnikiem, a następnie płacić za pomocą BTC.
Wydaje nam się, że maksymalne bezpieczeństwo transakcji, ich szybkość oraz prostota są wystarczającymi argumentami aby zachęcić Was do płatności tą formą. Jeśli nie, to dodamy iż często organizujemy atrakcyjne promocje tylko i wyłącznie dla klientów posługujących się tą metodą płatności!

Kupić BTC możemy w wielu miejscach i na różne sposoby. Nasz poradnik oprzemy o polecany, istniejący od 2013 roku kantor 4coins.pl. Ich prosty oraz niezawodny system pozwoli Wam z łatwością kupić BTC za PLN, a następnie wysłać je bezpośrednio do nas.
W tym kantorze możemy bez problemu kupić BTC za PLN ze swojego konta bankowego lub bardziej anonimowo – przelewem z poczty.

Oczywiście kantorów jest mnóstwo i we wszystkich proces płatności przebiega bardzo podobnie, możecie więc skorzystać z usług innych stron np.:

– https://inpay.pl/

– https://kantorbitcoin.pl/

– https://bitcan.pl/

– https://bitcantor.com/

Tak więc – zaczynamy!
1. Wchodzimy na stronę rejestracyjną kantoru https://www.4coins.pl/rejestracja/
Na początek musimy wypełnić krótki formularz rejestracyjny.
W wyznaczone pola wystarczy wpisać swój działający adres e-mail oraz imię i nazwisko. Ważne aby te dane były identyczne z danymi nadawcy przelewu. Czyli jeżeli płacimy przelewem online wpisujemy poprawne dane nadawcy przelewu, a jeżeli robimy anonimowy przelew z poczty gotówką to wpisujemy po prostu jednakowe dane na blankiet pocztowy i w 4coins – tak więc jest to najbezpieczniejsza opcja kupna BTC.
Następnie zaznaczamy wszystkie zgody, “konto osobiste” oraz rozwiązujemy zabezpieczenie captcha tak jak na poniższym screenie i klikamy dalej aby przejść do następnego kroku.

2. Po zakończonym procesie rejestracji musimy aktywować swoje konto. Tak więc sprawdzamy podaną wcześniej skrzynkę mailową i klikamy w link, który otrzymaliśmy. Jeżeli nie widzisz żadnej wiadomości sprawdź folder “SPAM”.

3. Po kliknięciu w link aktywacyjny ustalamy hasło naszego konta a następnie klikamy “zapisz” aby przejść do kolejnego kroku.

4. Po ustaleniu hasła zostajemy przeniesieni do strony logowania gdzie wpisujemy wcześniej ustalony e-mail i hasło, a następnie klikamy “dalej” aby zalogować się do naszego konta.

5. Po zalogowaniu do konta prawdopodobnie zobaczymy możliwość powiązania konta z numerem telefonu, możemy ją jednak łatwo pominąć klikając przycisk “przypomnij później”.

6. Nie musimy daleko szukać, gdyż po zalogowaniu możliwość zakupu BTC znajduje się na samym środku strony głównej. W wyznaczone pole wystarczy wpisać kwotę PLN którą planujemy przeznaczyć na zakup BTC.

Ważne!
Nigdy sam nie przeliczaj kwoty BTC, jaką masz zapłacić w naszym sklepie! Jedyną poprawną kwotą płatności BTC jest ta, którą dostaniesz od nas w wiadomości e-mail.

Pamiętajcie również, że kurs cały czas się zmienia!
Przy podaniu kwoty należy uwzględnić również 2% prowizji, którą pobiera 4coins za każdą wpłatę oraz niewielką prowizję za przelew btc. Dlatego warto zawsze przelać trochę większą kwotę – jeśli zostanie, to Wam nie zginie, a jeżeli Wam zabraknie to będziecie musieli znowu dokupić BTC. Wszystko to może skutkować opóźnieniami, dlatego bardzo prosimy zwrócić na to uwagę i być przygotowanym na wszelkie prowizje.

Po wpisaniu kwoty PLN za którą chcemy kupić BTC oraz adresu e-mail klikamy “dalej” i przechodzimy do kolejnego kroku.

7. W kolejnym kroku sprawdzamy poprawność wpisanych danych i jeżeli wszystko się zgadza zjeżdżamy na dół strony aby wybrać metodę płatności.

Następnie wybieramy interesującą nas płatność i opłacamy zlecenie.
Szybkie transfery to płatność za pomocą dotpay dzięki której możemy natychmiast zakupić BTC.
Natomiast jeśli chcesz pozostać anonimowym polecamy ostatnią metodę płatności – zwykły przelew przez pocztę.
Przy wszystkich formach płatności należy pamiętać aby dane nadawcy przelewu były takie same jak dane podane w serwisie 4coins.

8. W międzyczasie tworzymy sobie zamówienie w naszym sklepie. Wybieramy interesujące nas produkty.
W momencie gdy mamy w koszyku już wszystko czego potrzebujemy klikamy przycisk “Proceed to checkout”, aby sfinalizować  zamówienie.
Sprawdzamy poprawność danych.

Wpisujemy potrzebne dane adresowe do wysyłki i klikamy przycisk “Place order”

9. W kolejnym, przedostatnim już kroku wyświetla nam się dokładna kwota w złotówkach jaką musimy zapłacić za zamówienie.

Jeśli po dokonaniu zamówienia nie otrzymasz od nas danych do płatności, napisz do nas na e-mail w tytule podając numer zamówienia, a otrzymasz niezbędne dane do płatności tj. kwotę wyrażoną w BTC oraz adres portfela na który należy przelać bitcoiny.

Kopiujemy te dane i przechodzimy do 4coins.

10. W momencie, gdy mamy już kupione BTC na naszym portfelu 4coins oraz złożone zamówienie w naszym sklepie i znamy dokładną kwotę i adres BTC do zapłaty to przechodzimy do ostatniego kroku – płatności.

Będąc zalogowanym na 4coins.pl wchodzimy w poniższy link:
https://www.4coins.pl/portfel/zlecenie-przelewu/

Uzupełniamy pola “kwota btc” oraz “adres bitcoin odbiorcy” danymi które otrzymaliśmy po potwierdzeniu zamówienia.

Ważne! Sprawdź 2 razy czy poprawnie skopiowałeś kwotę i adres portfela na który robisz przelew! Jeśli wpisana kwota lub adres portfela będzie różnić się od tych, które dostałeś możemy nie otrzymać Twojej wpłaty!

Na koniec klikamy wyślij bezpiecznie płacąc za swoje zamówienie.

Ważne!
W kantorze 4coins, gdy łączny obrót konta przekroczy 4000 zł serwis może zażądać weryfikacji konta.
Jeżeli więc zdecydowałeś się na anonimowy zakup BTC za pomocą przelewu z poczty i podałeś fikcyjne dane miej to na uwadze i większe sumy przelewaj na kilka kont!
Więcej o zasadach kantoru 4coins możecie przeczytaj pod tymi linkami:
https://www.4coins.pl/regulamin/
https://www.4coins.pl/jak-kupic-bitcoiny/